Príbeh mojej manželky- ženy s umeleckou dušou.

Teraz napíšem aj niečo pozitívne aby ste si mohli v tejto Covid dobe prečítať niečo pozitívne.

Každý by čakal že príbeh začne umeleckou školou, ale tak to nebolo. V dobe ktorej sme z manželkou vyrastali boli moderné povolania mäsiar, pumpár, zdravotná sestra- a ako dievčaťu jej mama vybrala- zdravotníctvo. To že má umeleckú dušu nikoho nezaujímalo.

V živote si vyskúšala viac povolaní a stále ju to ťahalo k umeniu a tvoreniu. Doma vyrábala rôzne veci od- šitia, štrikovania, háčkovania, maľovania obrazov a ozdobovania vecí technikami ktorých ani názov nepoznám. V duchu stále snívala o tom ako sa podeliť a naučiť aj iných vnímať svet ako to vidí ona- umeleckou dušou.

Ten sen sa jej splnil až po niekoľko ročnej drine- ako živnostníčka upratovala od rána do večera a jedného dňa si povedala dosť, idem si splniť sen- otvorím si svoj obchod a dielňu, kde budem pretvárať svoje sny na skutočnosť. Správny priestor na prenájom sa jej podaril nájsť v Ivanke pri Dunaji kde sa jej podarilo vytvoriť čarovný obchod z dielničkou pre deti aj dospelých. V dielničke sa jej vystriedalo veľa detí – a za to ju obdivujem, že v dnešnej dobe mobilnej dokáže zaujať deti a tie zabudnú na mobil vo vrecku na niekoľko hodín.

Všetky jej diela ktoré v obchode má na predaj sú vyrobené z láskou – pohľadom jej umeleckej duše a to na nej milujem – to je moja Janka.

Kto u nej ešte nebol nech sa kľudne zastaví z úsmevom a dobrou náladou sú všetci ľudia vítaní- v Ivanke pri Dunaji, Farnianska 7 a nezabudnite za úspechom ženy nestojí muž- ten doma leží na gauči, tak som hotový a môžem si ísť ľahnúť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Theme: Overlay by Kaira © www.tamijakreativ.sk 2022